Merdivenler

Kategori
Cıngıllıoğlu LAV Bardak Çaydanlık Kahvaltı Takımı Kahve Fincanları Tabak ve kaseler Sofra - Mutfak Tencere ve tencere seti Elektronik Ürünler
Durumlar
renk
FİLTRE

Merdiven Modelleri

Günlük yaşamı veya iş hayatımızı kolaylaştıran farklı alet ve eşyalar vardır. Bu aletlerden bazıları belirli iş kolları için vazgeçilmezdir. Merdiven bu aletlerden biridir. günlük işlerimizde bizlere oldukça yardımcı olan merdiven; Bir ev boyarken, patlayan lambayı değiştirirken veya yüksek bir yerden bir eşyayı alırken işimize yarar. merdivenler sadece elektrik işlerinde değil diğer iş kollarında da yararlı aletlerdendir. Bu harika alet kendi içinde de birçok çeşide ayrılır. Bu merdiven çeşitleri uzunluğundan üretim malzemesine kadar birçok teknik özellik bakımından farklılık gösterir. Nasıl bir merdiven alacağınıza karar verirken kriterleri gözden geçirmek gerekir. Kendi ihtiyaç alanınıza ve kendi zevkinize göre olan tasarımları tercih edebilirsiniz. Her tarza uygun modelleri sitemizde bulabilirsiniz. Bununla beraber, Türkye’nin ve Gaziantep’in toptan ve perakende züccaciye tedarikçisi olan pazarotesi.com adresimizden Cıngıllıoğlu ürünlerinden ütü, kurutmalık ve merdiven modellerini inceleyebilirsiniz. 

Tasarımın önemi daha çok dekorasyon konusunda ortaya çıkar. Çünkü bu alet kullanışlılık bakımından önemli olduğu gibi tasarım konusunda da oldukça önemlidir. Ev dekorasyonunda işlevselliği için değil de estetikliği ön plandadır.

Hem dekorasyonu ile evlerin havasını değiştiren, hem de işlevselliği sayesinde hayatı oldukça kolaylaştıran modeller bulunmaktadır. Taşınabilir merdivenlerin haricinde taşınamayan sabit modeller de dekorasyonu ve işlevselliği içinde barındıran birtakım modellerdendir. Daha çok iki veya daha fazla katlı olan evlerin içinde kullanılan yuvarlak merdiven çeşitleri bu tip evlerin evin dekorasyonuna uygun bir şekilde dizayn edilir ve katlar arasında dolaşımı sağlar. Bununla beraber yuvarlak olması evin içerisindeki alanda tasarrufu sağlar. Dilediğiniz tarza uygun hem kullanışlı hem dekoratif merdiven modellerine pazarotesi.com adresimizden ulaşabilirsiniz.


Merdiven Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilir? 

Eğer evinizde,  işyerinizde veya bahçenizde herhangi bir merdivene ihtiyacınız varsa bu  seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken ilk şey ne kadar yüksek bir yere ulaşmak istediğinizdir. Örneğin ortalama tavan yüksekliğine sahip olan bir evde klasik işlemlerden olan lambaları değiştirmek ya da dolapların üstüne eşya koyup almak gibi durumlarda  orta boydaki merdivenlerden yararlanabilirsiniz. Ancak daha az yükseklikteki bir bölgeye ulaşmak için ise küçük boyda olan merdiven modellerini tercih edebilirsiniz. Cıngıllıoğlu merdivenlerinde her boyutta merdiven bulunmaktadır. Merdiven yüksekliğine karar verirken merdivenin en yüksek yerindeyken sizi ulaştıracağı maksimum yüksekliği baz almalısınız. Merdivenlerin yüksekliğini belirlemedeki en önemli husus basamak sayılarıdır. Uzun sayılan en yüksek merdiven modellerinden  biri 7 basamaklı olan merdiven modelleridir. 7 basamaklı merdiven modellerin genel olarak kendi boyutları 150 ve 200 cm arasında değişiklik gösterir. Genel olarak merdiven kullanarak ulaşabileceğiniz maksimum yükseklik boyu ortalama 370 cm dir. Bu şekilde bir hesaplama yapıp aldığınız merdivenin açıkken merdivenin yüksekliğine kendi boyunuzu da ekleyip tahminde bulunabilirsiniz. Merdiven seçimi yaparken işlevsel amaçlı alacaksanız orta ve uzun boylu merdiven almalısınız. Dekorasyon için alacaksanız küçük merdiven modellerinden 2 veya 3 basamaklı merdivenleri tercih etmelisiniz. Uzun merdivenler, özellikle bahçede kullanılır. Bahçede iş yaparken size büyük kolaylık sağlayacak olan bahçe merdivenlerini tercih edebilirsiniz. Merdiven modellerinden klasik, ev tipi, inşaat merdiveni, bahçe merdivenitaşınabilir, sabit merdiven modellerinin dışında farklı yapıda olan akrobat denilen merdiven modelleri de bulunmaktadır. Bu ürünler de işlevsel amaçlı kullanılır fakat klasik olan merdiven modelinden farklı olarak birkaç bölümden oluşur. Bu akrobatik merdivenler katlanıldığında çok daha küçük boyutlara ulaşır. Her tarza uygun modeller için hemen pazarotesi.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.


Merdiven Alırken Şunlara Dikkat Edilmeli

 • Portatif merdiven ölçüleri

 • Güçlü materyalden üretilen merdiven modelleri

 • Taşıması kolay merdivenler

 • Çatıya çıkacaksanız çatı merdiveni,

 • Tercihiniz doğrultusunda uzun, kısa, yüksek merdiven modelleri seçmelisiniz.

 • Merdiven fiyatları


Basamak Sayısına Göre Merdiven Çeşitleri Nelerdir?

Bazı zamanlarda ev içinde, bahçede veya iş yerlerinde işlerimizi halletmek için yardımcı aletlere ihtiyaç duyarız. Daha çok boyumuzun yetişemediği yerde merdiven kullanırız. işlevsel olarak kullanmak için merdiven arıyorsanız alacağınız merdivenin kaç basamaklı olduğuna bakmalısınız. Merdivenin basamak sayısı o merdivenin boyunu anlamanızda yardımcı olur. Genellikle  merdivenlerin basamak sayısı arttıkça erişeceğiniz yükseklik de artar. Örneğin; 3 basamaklı merdiven, 105 cm yüksekliğe çıkar.  Eğer fazla bir yüksekliğe ihtiyacınız yoksa 3 basamaklı merdiven modellerini tercih edebilirsiniz. Eğer biraz daha yüksek bir merdiven modele ihtiyacınız varsa 4 basamaklı merdivenler sizin için daha iyi olacaktır. 4 basamaklı merdiven; 150 cm yükseklikte olur. Küçük ve orta boy merdivenler genellikle 2, 3 ve 4 basamaklı merdivenlerdir. Bu merdivenler 80 cm veya 150 cm gibi yüksekliğe ihtiyacı olan kişiler için ideal bir boyuttur. Eğer merdiven kullanım alanınız daha yüksek ise 5-6 ve 7 basamaklı merdiven modellerini tercih edebilirsiniz. 5 basamaklı merdiven; 180 ve 200 cm lik çift taraflı modellerdir. 6 basamaklı merdiven; genel olarak yüksek yerlere ulaşmayı sağlar. 6 basamaklı merdivenlerde boyunuz da hesaba katılırsa ulaşılabilen yükseklik 320 cm civarındadır. Bazı merdivenler artı olarak söylenip tanımlanır. En yüksekteki basamak +1 olarak tanımlanır. Örneğin; 

 • 2+1 merdiven,

 • 3+1 merdiven,

 • 4+1 merdiven,

 • 5+1 merdiven,

 • 6+1 merdiven olarak tanımlanır. 

Basamak sayısına bakılmaksızın genellikle merdivenlerin boyları 25 cm den başlayıp 1070 cm gibi çok yüksek boylara kadar vardır. Siz de merdiven seçerken  ihtiyacınıza uygun olan merdiveni seçerken hem merdivenin basamak sayısını, hem merdivenin kendi uzunluğunu, hem de kendi boyunuzu hesaba katarak seçim yapmalısınız. Pazarotesi.com adresimizde bütün ihtiyaçlara yönelik merdiven seçenekleri mevcuttur. 


Bütün İhtiyaçlara Uygun Merdiven Modelleri Pazar Ötesi’nde 

İhtiyaca göre merdiven seçimi yaparken en önemli etken merdivenin boyu ve basamağıdır. Eğer çok yüksek yerlere ulaşmanız gereken bir işiniz varsa  diğer adı PTT olan sürgülü alüminyum merdiven modeli sizin için oldukça ideal bir merdiven olacaktır. Bu merdiven işinizi görebilecek bir merdiven olup 13 basamaklı, 3 bölümlü ve her bir bölümü birbirine bağlayan aynı zamanda merdivenin boyunu ayarlayan 2 adet de sürgüden oluşur. Merdivenin bu bölümlerinin her biri 356 cm uzunluğundadır. Bütün bölümler açık olduğunda uzunluğu yaklaşık 1070 cm olur. 

Bunun yanı sıra eğer küçük bir yüksekliğe sahip  pratik bir merdiven olsun istiyorsanız tek parçadan oluşan 2 basamaklı merdiven modellerini tercih edebilirsiniz. Bu modeller, genel olarak bir yere sabitleyerek kullanılır. Bu merdivenin uzunluğu ise 25 cm civarındadır. 

Bir merdivenin boyu kadar üzerinde taşıyabileceği ağırlığı, kalitesi ve üretim materyali de önemlidir. Bir merdivenin üretildiği materyal onun taşıyabileceği maksimum ağırlığı oldukça etkiler. Bu çeşitler şöyledir; demir, ahşap, metal, çelik, plastik ve alüminyum malzemelerdir. Plastik merdivenler genellikle çok uzun olmaz. Daha çok küçük işlerde kullanılır. En uygun ve en kaliteli merdiven modelleri için pazarotesi.com adresimizden cıngıllıoğlu kategorisini inceleyebilirsiniz.

Metal merdiven ise daha çok  ağırlıkları kaldırabilme kapasitesindedir. Genellikle ev içinde, bahçede oldukça fazla kullanılan türlerdendir. 6+1 olarak adlandırılan, Kendi yüksekliği 225 cm olan, 7 basamaklı ve  aynı zamanda gövdesi de metalden üretilen bir merdiven ortalama 200 kg ağırlığa kadar taşır. 

Metal gibi çelik merdiven çeşitleri de oldukça fazla ağırlıkları taşıyabilir. Çelikten üretilen merdiven modelleri ev içinde en çok rastlanan modellerdendir.

Daha çok paslanmaz çelikten üretilen merdiven modelleri, havuz merdiveni olarak kullanılır. Aynı zamanda bahçelerde de kullanıma uygun bir merdiven modelidir. 


Merdivenler Hangi Materyalden Yapılır?

Merdivenlerin kalitesini ve dayanıklı oluşunu belirleyen en önemli özellik üretim materyalidir. Merdivenin üretilmesinde birbirinden farklı malzemeler kullanılır. En çok kullanılan ve bilinen malzemeler;

 • Demir merdiven

 • Ahşap merdiven

 • Metal merdiven

 • Çelik merdiven

 • Alüminyum malzemelerinden üretilen merdivenlerdir.

Siz de ihtiyacınıza göre ahşap, demir, çelik, metal, alüminyum ya da plastikten üretilmiş merdivenlerden istediğiniz merdiveni tercih ederek bura dan sipariş oluşturabilirsiniz.


Kaç Metre Merdiven Almalıyım?

Evinize uygun merdiven modelini seçerken özellikle tavan yüksekliğiniz ve raflarınızın yüksekliği çok önemlidir. Evde kullanım için genellikle 3 basamaklı ya da 4 basamaklı merdivenler tercih edilir. Bu nedenle de eviniz için merdiven alırken normal standartlarda bir merdiven alabilirsiniz. Ev içi merdiven kullanımlarda 2 ya da 3 metrelik merdivenler işinizi görür. Ancak dış alanlarda daha uzun merdivenler tercih edilir. Dışarda 6, 7 ya da 8 basamaklı merdivenler tercih etmelisiniz. Merdivenlerin boyutuna takılmak istemiyorsanız teleskopik merdiven modellerini de kullanabilirsiniz. Bu merdivenler isterseniz 3 metre isterseniz de 8 metre yüksekliğe kadar ulaşabilir. Kaç basamak isterseniz o kadar basamak kullanabilirsiniz. Bununla beraber akrobatik merdivenlerden de tercih edebilirsiniz. Hem yatay hem de dikey kullanım alanlarında istediğiniz formatta kullanıma uygun bir yapısı vardır.


En çok satan Merdivenler hangileri?

Pazar Ötesi’nde alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Merdiven:

 1. Cıngıllıoğlu Hausweber 2+1 Merdiven

 2. Cıngıllıoğlu Hausweber 3+1 Merdiven

 3. Cıngıllıoğlu Hauswebweber 4+1 Merdiven

 4. Cıngıllıoğlu Hausweber 5+1 Merdiven

 5. Cıngıllıoğlu Hausweber 6+1 Merdiven


İndirimli Merdivenler hangileri?

Bugün Pazar Ötesi’nde farklı modeller arasındanMerdiven çeşitleri

2+1 merdiven, 3+1 merdiven, 4+1 merdiven, 5+1 merdiven, 6+1 merdiven

merdiven modelleriAhşap merdiven, plastik merdiven, metal merdiven, demir merdiven, alüminyum merdiven, çelik merdiven
Merdiven FiyatlarıMerdiven fiyatları üretim materyaline, boyutuna, modeline ve markasına göre değişiklik gösterir.
Devamını Oku Yazıyı Kapat
Ücretsiz kargo ve hızlı teslimat
7 gün içerisinde iade
Iyzico ile güvenli alışveriş
Kredi kartlarınıza taksitli alışveriş
Çerez Politikası pazarotesi.com olarak internet sitemizde çerez kullanmaktayız. Bu Çerez Politikası ("Politika") .pazarotesi.com tarafından yönetilen www.pazarotesi.com adresli internet sitesi için geçerli olup çerezler işbu Politika'da belirtilen şekilde kullanılacaktır.

Kabul Ediyorum
Türkiye'nin Züccaciye Tedarikçisi -Pazar Ötesi
Türkiye'nin Züccaciye Tedarikçisi -Pazar Ötesi
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Türkiye'nin Züccaciye Tedarikçisi -Pazar Ötesi
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
05:43